- Reklama -svět ženy

Víte za co platíte? Toto jsou benefity zdravotní péče

Pojistenci mají nárok na zdravotní benefity, o kterých často ani netuší. Jaká vyšetření můžete absolvovat bezplatně a kdy máte nárok na posudek zahraničního specialisty?

Každý rok zdravotní pojišťovny svádějí boj o pojištěnce, kterým slibují lákavé příspěvky a zdravotní benefity. Požadavky na jejich získání jsou však často nesrozumitelné a obtížně splnitelné. Existuje však několik způsobů, jak můžete zajistit co nejlepší zdravotní péči pro sebe a své blízké – bez komplikovaných podmínek a háčků.

Absolvujte preventivní prohlídky hrazené ze zdravotního pojištění
Každý pojištěnec zdravotní pojišťovny má ze zákona nárok na plně hrazené preventivní lékařské prohlídky. Kromě zubaře vám pojišťovna proplatí také preventivní gynekologii, urologii a gastroenterologii.

Čtěte také:

Před deseti lety zazněla jedna věta, která odvrátila kolaps eura

Zdravotní pojišťovna proplácí dospělým 1 preventivní prohlídku jednou za dva roky u všeobecného lékaře. Dárci krve chodí na tuto prohlídku jednou za rok.

Pojistenci nad 18 let mají také nárok na 1 preventivní prohlídku u stomatologa jednou za rok. Těhotné ženy mohou u zubního lékaře absolvovat dvě preventivní prohlídky.

Gynekologickou prevenci absolvují ženy od 18 let nebo od prvního těhotenství jednou ročně. Budoucí maminky mají nárok na 1 bezplatnou gynekologickou prohlídku jednou za měsíc a 1 šest týdnů po porodu.

Máte-li více než 40 let nebo rodinných příslušníků s rakovinou konečníku či tlustého střeva pojišťovna vám proplatí 1 preventivní kolonoskopické vyšetření u gastroenterologa jednou za 10 let.

Muži od 50 let mají nárok na 1 preventivní prohlídku u urologa jednou za 3 roky. U mužů nad 40 let, u kterých se v rodině vyskytl případ karcinomu prostaty, mohou tuto prohlídku absolvovat každé 1 až 3 roky (podle hladiny onkomarkera PSA).

Preventivní prohlídky chrání vaše zdraví a šetří veřejné zdroje. Jejich bezplatné absolvování je nejen vaším právem, ale často také podmínkou pro pokrytí dalších lékařských zákroků ze strany pojišťovny.

Například pokud v jednom roce odmítnete preventivní prohlídku u zubního lékaře, pojišťovna to bude vnímat jako zanedbání zdravotní péče. Náklady na stomatologickou péči vám v dalším roce neproplatí.

Využijte životní pojištění s benefitem navíc
Životní pojištění může poskytnout finanční zabezpečení vám a vašim blízkým, když to budete nejvíce potřebovat. Nejčastěji ho uzavírají živitelé rodiny, kteří svým příjmem pokrývají náklady sebe i své blízké. V případě úmrtí poskytuje pojistné plnění okamžitou finanční kompenzaci ztráty příjmu v domácnosti.

Důvodů k uzavření životního pojištění je však mnohem více. Finanční zdroje z pojistky můžete využít iv případě, že nečekaně přijdete o práci, při nemoci, invaliditě, jakož i na běžné výdaje domácnosti – pokrytí nájmu, hypotéky nebo studijních nákladů dítěte.

Životní pojištění Profi komplet od Kooperativy vám kromě finančního zabezpečení v nepříznivé životní situaci nabízí také benefit navíc. Je jím balík asistenčních služeb eDOCTOR. Tento balíček je zahrnut v ceně pojištění a využít jej může úplně každý.

Balíček obsahuje atraktivní služby pro zlepšení kvality zdravotní péče:

Linka zdraví – určená ke konzultacím po telefonu v případech, kdy není nezbytná návštěva lékaře.
Posudek zahraničního specialisty – možnost získat odborný posudek od mezinárodního úzce specializovaného experta na zdravotní problém. V rámci této služby si můžete nechat vypracovat 3 písemné posudky za rok pro sebe nebo rodinné příslušníky.
Odborníci na duševní zdraví – nabízí telefonickou nebo video konzultaci s více odborníky na témata mentálního zdraví, životního koučinku a zdravého životního stylu.
Aplikace TeleDoc – umožňuje bezplatně využívat telemedicínské služby dostupné v mobilní aplikaci.

Mezi benefity patří i možnost poradit se se specialistou ze Slovenska, personalizovaná onkologie, COVID-19 poradna a další asistenční služby pro zdraví vás a vašich blízkých.

Rizikové pojištění Profi komplet umožňuje pojištění čtyř dalších osob na připojištění v jedné smlouvě. Rovněž máte možnost změnit připojištění podle životní situace a kdykoli dopojistit další osoby, například při narození dítěte.

Věnujte 2% z daní ordinaci vašeho lékaře
Podle průzkumu agentury Focus darovala lékaři „něco navíc“ čtvrtina dotázaných Slováků. Projevem poděkování jsou nejčastější drobnosti – bonboniéra, láhev alkoholu či dokonce květiny. Mnozí však do ambulance přicházejí s obálkou a očekáváním, že díky finančnímu daru získají lepší péči.

Na vrcholu žebříčku nejčastěji obdarovaných skončily ambulance všeobecného lékaře. Pacienti je navštěvují pravidelně a mnozí si s lékařem vybudovali přátelský vztah. Za jeho práci se chtějí odvděčit osobně, byť jen symbolicky.

Pokud patříte do podobného tábora, zvažte možnost poukázat 2% z daně ambulanci vašeho lékaře. Finance budou moci být využity na modernizaci zařízení, rozšíření služeb či odborné vzdělávání personálu.

Slovenská lékařská komora za tímto účelem založila Nadaci LÉKAŘ. Pokud máte zájem o poskytnutí příspěvku prostřednictvím poukázání 2% (případně 1,5%) podílu z vašich daní, oslovte svého lékaře. Ten vám vysvětlí přesný postup a předá potřebné tiskopisy.

Lékaři, kteří spolupracují s nadacemi, musí prokázat účel využití poskytnutých financí. Máte tak jistotu, že část vašich daní bude investována do rozvoje zdravotní péče ve vašem regionu. Tímto darem přímo pomůžete nejen svému lékaři, ale také sobě a dalším pacientům.

- Reklama -spot_imgspot_img