- Reklama -svět ženy

Tesla čelí v Kalifornii žalobě za rasové projevy na pracovišti

Kalifornský vládní úřad podal ve středu u soudu stížnost na společnost Tesla, ve které tohoto výrobce elektrických automobilů obvinil z rasové segregace na pracovišti. TASR zprávu převzala od agentury AFP.

Úřad pro spravedlnost v oblasti zaměstnávání a bydlení (DFEH) podle svých vyjádření našel důkazy, že továrna společnosti Tesla v kalifornském městě Fremont je pracoviště, kde dochází k projevům rasové segregace.

„Afroameričtí pracovníci musí nést rasově motivované urážky a jsou znevýhodňováni v oblasti přidělování práce, disciplíny, platů a pracovního postupu,“ řekl ředitel DFEH Kevin Fish.

Čtěte také:

Obchodníci v severním pohraničí pociťují pokles nákupů

Tesla odmítá diskriminaci
Společnost Tesla uvedla, že středeční podání k soudu ze strany DFEH se pravděpodobně vztahuje na možné přestupky z období let 2015-19, píše na své webové stránce stanice CNN.

Tesla jakékoli formy diskriminace a obtěžování odmítá. „Tesla usiluje poskytovat pracovní prostředí, které je bezpečné, úctivé, spravedlivé a otevřené pro všechny,“ uvedla tato společnost, jejímž generálním ředitelem je miliardář Elon Musk.

Vysoké odškodné bývalému zaměstnanci
Tesla ve spojitosti s rasovou segregací a porušováním práv zaměstnanců na pracovištích čelila několika soudním sporům.

Soudní porota loni rozhodla, že společnost Tesla musí pro rasově motivované projevy na pracovišti vyplatit odškodné ve výši 139,9 milionu dolarů bývalému zaměstnanci.

DFEH má za cíl chránit občanská práva v Kalifornii a bojovat proti diskriminaci na pracovištích, domácnostech a v obchodním prostředí, uvádí tato agentura na své webové stránce.

- Reklama -spot_imgspot_img