- Reklama -svět ženy

Porovnání VPN Asia versus iTop VPN Free: Která je lepší?

Kterou z těchto VPN vybrat: VPN.asia, nebo je lepší dát přednost iTop VPN Free? U obou VPN jsme porovnali parametry, spravedlivě je obodovali a výsledek je 5,2/10 – 6,2/10.

Test rychlosti VPN.asia : iTop VPN Free, kdo je rychlejší?

Rychlost downloadu a uploadu je jedním z nejdůležitějších parametrů, což platí také o VPN.Asia a iTop VPN Free.

Rychlost stahování první jmenované byla v průměru 67 Mb/s, průměrný výsledek druhé VPN byl 40 Mb/s. VPN.Asia se ukázala o 27 Mb/s rychlejší nežli iTop Free VPN.

Čtěte také:

Středoafrická republika uznala legální používání kryptomen

Možnou rychlost nahrávání udává upload, který u VPN.asia dosáhl 13 Mb/s. iTop VPN Free jsme průměrně naměřili 40 Mb/s, kvůli tomu je o 27 Mb/s rychlejší.

Rychlost odezvy byla u první VPN 103 ms. Druhé iTop VPN Free jsme naměřili 116 ms. Čím nižší hodnota rychlosti odezvy, tím lépe, takže VPN Asia ve srovnání byla 13 ms horší.

Průběžný bodový součet recenze VPN Asia : iTop Free VPN je 4 /10 : 3/10.

Dokáže VPN.Asia přehrávat seriály z Netflixu?

Rychlost stahování je pro odblokování Netflixu důležitá, VPN.Asia tuto dovednost nedokáže. Většinou stačí spustit VPN a vybrat některou ze zemí, iTop VPN Free Netflix odemknout nezvládne.

VPN lze použít také pro odblokování videí běžně na YouTube blokovaných, přičemž, iTop VPN Free tuto funkci má. Druhá z porovnávaných VPN funkci odblokování YouTube nenabízí.

Dalšími důležitými funkcemi VPN je multi-hop připojení, ochrana DNS a blokování reklam. Kupříkladu VPN Asia neobsahuje ochranu před DNS úniky a iTop Free VPN pro příklad nemá whitelisting.

U funkcí VPN je tak skóre 6 /10 ku 3/10.

Obstojí VPN Asia v počtu serverů a nabídce zemí?

Příliš málo serverů může být předzvěstí nízké rychlosti, VPN Asia uvádí 40 serverů. V nabídce iTop Free VPN jsme našli celkem 16 serverů. První z dvojice tak udává o 24 víc .

Podobně důležitý je počet zemí, u iTop Free VPN v době psaní článku byl 6. Druhá VPN má 32, což je o 26 víc. V tomto srovnání tedy vítězí .

Významný je také počet současně připojitelných zařízení, kterých VPN.asia zvládá 4. iTop VPN Free povolí připojit současně neomezeně zařízení. Úplný přehled vlastností najdete v článku srovnání VPN.

Jaké platformy podporuje VPN Asia a jaké zvládá iTop Free VPN?

Při výběru VPN je třeba zkontrolovat podporovaná zařízení, VPN.asia má v nabídce zařízení se systémem Android a připojí přístroje na systému iOS. Druhá VPN iTop Free VPN iPhony s iOS zvládá, telefony a tablety s Androidem zvládne připojit.

Poskytování informací o provozu VPN se řídí jurisdikcí země, kde má její provozovatel svoje sídlo. VPN Asia má sídlo v Hongkongu. Sídlo firmy provozující druhou VPN je také v Hongkongu.

Rozhraní VPN.Asia není k dostání v českém překladu, iTop Free VPN česky taky nastavit nelze.

V hodnocení podporovaných platforem dosáhla VPN Asia skóre 7/10, iTop VPN Free má 7/10.

Srovnání cen VPN.Asia vs. iTop VPN Free

iTop VPN Free lze objednat zdarma, druhou VPN lze mít za 61 Kč měsíčně. Výsledná známka za poměr nabízených funkcí a ceny je 6/10 pro první z porovnávaných VPN a 10 /10 pro druhou VPN.

- Reklama -spot_imgspot_img