- Reklama -svět ženy

Google se připojuje k Fordu ve vývoji elektrických a autonomních aut

Americká automobilka Ford Motor v pátek oznámila, že technologický gigant Google se připojuje ke snaze firmy o transformaci kdysi zchátralé železniční stanice v Detroitu na výzkumné centrum zaměřené na vývoj elektrických a samořízených vozidel.

Město Detroit a stát Michigan také souhlasily, že v infrastruktuře a v dalších oblastech poskytnou podporu pro Michiganskou centrální inovační čtvrť, která bude zahrnovat bývalou železniční stanici a další sousední budovy v historické čtvrti Corktown hned vedle centra města.

„Příchod Googlu jako zakládajícího partnera je přesně tím druhem investice a pokroku, o kterém jsem věděl, že je možný s cílem revitalizovat naše město,“ uvedl v prohlášení šéf automobilky Bill Ford.

Čtěte také:

Zisk Uberu se přiblížil k úrovni před pandemie

\“A nic mě nemůže těšit víc než to, že město Detroit a stát Michigan se k nám také připojují v této ambiciózní snaze,\“ dodal.

Celé automobilové odvětví směřuje ke zcela elektrickým a hybridním vozidlům, autonomnějším systémům řízení a zvýšené konektivitě. Výrobce aut Ford koupil železniční stanici v Detroitu v roce 2018. Renovace více než století staré stanice by mohla být hotova v příštím roce.

- Reklama -spot_imgspot_img